Na co zastosować walerianę?

Preparaty ziołowe mają znacznie łagodniejszy wpływ na nasz organizm aniżeli środki farmakologiczne. Poszukując odpowiednich preparatów na ukojenie naszych nerwów i na zniwelowanie codziennego stresu, w końcu natrafimy na walerianę. Co to jest? O walerianie słyszy się bardzo często gdy mowa o kropelkach na uspokojenie, jednak do końca nie wiemy z czego waleriana się pozyskuje.
Waleriana to nic innego jak wyciąg z korzenia i kłaczy kozłka lekarskiego.

NAPAR, ZIÓŁKA HERBATKI, KROPELKI I TABLETKI

Waleriana jest pod każdą postacią, doskonale działa na sen, koi nerwy, pozbawia nas stresu. Dzisiaj można ją zaparzyć w formie herbatki czy ziół, można użyć jej jako kropelki lub spożyć w formie ziołowych tabletek, Forma waleriany pozwala na korzystanie z jej dobrodziejstwa każdemu, kto czuje niepokój i ma skołatane nerwy.

ZNANA OD LAT

Wyciąg z korzenia i kozłka lekarskiego wykorzystywano już w starożytności. preparaty walerianowe stosowane w bezsenności, napięciach mięśniowych, przy schorzeniach wątroby, płuc czy żołądka. Walerianę polecano kobietom przy bardzo dużych bólach menstruacyjnych oraz w okresie napięcia przedmiesiączkowego. Spożywanie kozłka lekarskiego działa wiatropędnie i zwiększa soki trawienne w żołądku.
Waleriana działa więc na wiele schorzeń i od bardzo dawna jest znana.

Ten wpis został opublikowany w kategorii zioła. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.